Замовте зворотній дзвінок і наш менеджер зв'яжеться з вами

Зенітні ліхтарі

Зенітні ліхтарі — світлопрозора конструкція, призначена для організації природнього освітлення на території великих та середніх промислових об'єктів, а також спортивних споруд. Встановлення зенітних ліхтарів дозволяє суттєво економити на електричному освітленні вдень.

Зазвичай зенітні ліхтарі встановлюються в:

  • цехових приміщеннях;
  • складальних та виробничих лініях;
  • складах;
  • торгівельно-розважальних центрах;
  • муніципальних об'єктах, музеях, виставкових центрах.

Місцем встановлення зенітних ліхтарів є покрівля. Світлова конструкція розташовується на горизонтальній площині, максимальний кут нахилу покрівлі – 15°.

Найближчими аналогами зенітних ліхтарів є:

  • світлова лінія;
  • світлопрозора покрівля.

Особливості конструкції

Головна перевага перед іншими типами освітлювальних конструкцій є мінімізація втрати характеристик покрівлі. Адже зенітний ліхтар представлений звичайним отвором у покрівлі, він не ділить цілісну покрівельну конструкцію на безліч частин.

Переваги використання зенітних ліхтарів

Функціональні можливості зенітних ліхтарів набагато ширші, ніж звичайне освітлення. Світлопрозору конструкцію можна використовувати і як дуже продуктивну систему вентиляції. Головна секція зенітних ліхтарів може бути представлена рухомою стулкою, як у віконній системі. Стулка може переміщатися як вручну, так і за допомогою моторизованої автоматики. Сам процес вентиляції може бути як природним, так і примусовим.

Добре себе зарекомендували системи димо- та тепловидалення КЕДР. Освітлювальні конструкції цього типу оснащуються автоматизованою системою управління. Світлові отвори КЕДР дозволяють ефективно відводити з приміщення пил, пару та зайве тепло, створюючи оптимальні мікрокліматичні умови всередині будівельного об'єкту.

До цього можна додати, що робоча поверхня зенітних ліхтарів має високий коефіцієнт теплоізоляції. Тобто світлова конструкція здатна значно підвищити енергоефективність об'єкта.

Конструкційні матеріали

Зенітні ліхтарі виготовляються на основі сертифікованих матеріалів, які проходять контроль якості в індивідуальному порядку.

В основі конструктивних елементів систем освітлення можуть бути:

  • оцинковане залізо;
  • сплави алюмінію;
  • полікарбонат різної товщини.

Виробництвом зенітних ліхтарів в Україні займається компанія ТОВ «ТЕХНІКА ДЕННОГО СВІТЛА». Наші замовники можуть розраховувати на повністю індивідуальний підхід до розробки та створення світлопрозорих конструкцій. Можливість використання різних матеріалів дозволяє нам створювати зенітні ліхтарі відповідно до фінансових можливостей замовників та технологічних особливостей покрівлі на їхніх будівельних об'єктах.

Потрібно окремо відзначити широкий асортимент зенітних ліхтарів із полікарбонату. У світлопрозорих конструкціях ми використовуємо листи полікарбонату завтовшки від 10 до 50 мм. Практично всі види полікарбонату мають захист від УФ-випромінювання з обох сторін. Рівень теплової ізоляції знаходиться у діапазоні K=1,1-1,5 Вт/м ⁰С.

Полікарбонатні профілі мають широку палітру колірних відтінків. В асортименті представлений полікарбонат у наступних кольорах: прозорий, нейтральний білий, а також профілі з жовтим, синім або зеленим відтінками.